jazzygar18p8132p jazzygar18p8132p
  • 01-05-2018
  • Mathematics
contestada

which is cheaper 6x8 tiles for 1.29 or 4x4 tiles for .99

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2018
- 48 = 1.29

- 16 = .99

16 × 3 = 48
 
3 × 0.99 = 2.97

That equals:

48 = 1.29

48 = 2.97

The cheaper one is 6×8 tiles for $1.29

Hope this helped☺☺

Answer Link

Otras preguntas

example of foreshadowing or flashback
Javier uses 1/8 teaspoons of nutmeg for bread how much nutmeg do u need for 8 loafs of bread
Los fines de semana tú ____________________ a los ensayos (rehearsals). a. vamos c. va b. vas d. van Please don't comment just for points, I really
if a person walks 2.4 miles in 1.5 hours, how far can he walk in 3 hours
The _____ is the gently sloping submerged surface extending from the shoreline.
Which of the following practices would most likely lead to objective reporting? A. Including opinions along with facts and quotes. B. Editing video to sho
What is the greatest commom factor of 16, 17, and 20?
Which branch of government has the power to make laws?
Frank thinks that 2x + 3x^2 is the same as 5x^3. Which statement shows that it is NOT the same? A. 2x+3^2=5x^2 B. 2(6)x3(6)^2not equal to 5(6)^3 C. 2x +3x not e
Which fallacy occurs when irrelevant evidence is used to support an argument