AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 14+ )
Otras preguntas
A sample of 0.300 mg pure chromium was added to excess hydrochloric acid to form a 10.0 mL aqueous solution of a chromium (III) salt, which has a violet hue. Ex
A sample of glucose is found to have 34.92 g of carbon, 5.87 g of hydrogen and 46.56 g of oxygen. Another sample is found to have 0.4471 g of carbon, 0.07510 g
You have two true-breeding rose bushes, one with red flowers and one with white flowers. A cross between these two roses yields a bush with white flowers that h
Please help asap! What kind of bonding occurs between carbon atoms, allowing carbon to form stable molecules? A. Single, double, and triple covalent bonds B. S
Why did supporters believe in eliminating alcohol?
HURYYYYY PLEASEEEEEEEE What happened after the Jews rebelled against the Romans in A.D. 132? a. Jewish forces defeated the Romans. b. Jews took control of Jeru
A 2.5 L sample of gases at STP (standard temperature and pressure is 273 k and 1.00 atm). When the temperature is raised to 273degrees Celsius and the pressure
SOS PLEASE HELP so I don't fail math
who were the two Aztec leaders? who were the two Inca leaders?
What are the andes and what can you compare them to in North America