reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

Let A and B be the two non-right angles in a right triangle.
How do the "new media" affect American life? A. Bad news is not reported as often. B. Fewer motion pictures are made. C. Music and videos are more expensive tha
An industrial outlet is discharging a 1.8 m/s waste stream with a BOD of 20 mg/L and a DO concentration of 1.5 mg/L into a river with a flow of 70 mº/s that con
Math- bbbbbbbbbbbbbbb
49 divided by what gives you 7
HEYY:) HELP TY LUVSSS
help!! What is 78,400,000 expressed in scientific notation? A. 78.4 x 10 B. 7.84 x 10 C. 78.4 x 10 D. 784 x 10
After travelling a distance of 35km, Vijay found that km of his journey was still left. What was the length of his whole journey ?
5y + 1 = 31 what’s the solution of y
what are the genotypes for the offspring in the F1- Generation? PLEASE HELP!!