aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

plezzz help me answer this question and i'll give you 5 starts and if you are the stalker who's been stalking plz stop! And image is below!
what are the iupac name in yhis picture
How are the cultural traditions in South Asia reflected in the cultural landscape?
From this location (35.272075, -119.828272) measure the total length of offset (to here: 35.271231, -119.827174). If this fault is moving at 2.5 cm/yr, how long
If you’re fluent in Spanish please helppp
please help with this, NO LINKS OR WILL GET REPORTED!!
Prove that BUGS is a trapezoid with coordinates B(-2,-1), U(0,3), G(3,2) and S(4,-3).
how much potential energy an object has depends on the object​
When u imagine how you’ll get from your house to the store you are using a..A congnitive load B mental map C mental projections D piagetian projection
The table shows a function. n 2 4 6 00 10 8(n) 3 6 9 12 15 What is the range of the function?