chinashoaleh
chinashoaleh chinashoaleh
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

One brand of cereal sells for $2.89 for 9 ounces. What is the unit
price per pound?
a. $.32
b. $4.29
c. $2.15
d. $5.14

ANSWER IS NOT A

Respuesta :

crankthatemmi
crankthatemmi crankthatemmi
  • 05-03-2018
The answer would be B $4.29
Answer Link

Otras preguntas

Which statement is true of a homogeneous region? A.The people here speak English. B.The people here are originally from Germany, Uganda, and Mexico. C.The peopl
Convierte en plural estos sustantivos. 1. gobernador 2. tabú 3. raíz 4. identidad
The aztec empire was destroyed because
How does the way people look influence how we treat them?
which plant have small followers without petals
Lamont builds a toy block tower 4 2/3 feet high. He then puts a toy antenna on the tower that is 1/4 foot tall. What is the height of the block tower including
Point J is on line segment IK. Given JK = 2x - 1,IK = 3x + 2, and IJ = 3x - 5, determine the numerical length of JK. Answer: JK 2 Submit Answer​
Use the factor theorem to determine if the binomial is a factor of the the polynomial
[tex]37x=9x+4[/tex]37x=9x+4
NAME THE PRIME MINISTERS OF AMERICA TILL NOW EXPECT DONAL TRUMP LETS SEE WHO KNOW THE ANSWER WRITE FAST​