Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
24=-3+h how does the h get singled out
A repeated-measures analysis of variance produces SStotal = 40 and SS within treatments = 10. For this analysis, what is SS between treatments?
What is the primary goal of the laws enacted by the FTC?
5 times the sum of 8 and d
Assume that isIsosceles is a boolean variable, and that the variables isoCount,triangleCount, and polygonCount have all been initialized. Write a statement that
Which of the following is not one of the benefits of improved flexibility? O A. It lowers the pulse and stabilizes the heart to a healthy heart rate after exerc
After reading the paragraph below, rewrite it by adding transitions to sentences and improving the flow from one sentence to the next. Kwami liked to ride dirt
A piece of iron with a mass of 119 g is placed in a graduated cylinder, where the water level is to 57 mL. The water level rises to 72 mL. What is the density o
Which of the following functions gives the length of the base edge, a(v), of a right square pyramid that is 8 inches tall as a function of its volume, v, in cub
The big island of Hawaii (the eastern-most island in the chain of Hawaiian islands) currently has an active volcano. What is the source of the magma causing thi