parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

How do you find y by substitution?
You have been hired to pour a concrete patio (i.e. your parents told you to do it correctly or be grounded for the rest of your life). they have requested that
What is the ratio 14:4 in its simplest form
Solve this system by graphing. y = 2x - 7 y = - 3x + 8 (3, -1) (4, 1) (0, 8) (0, -7)
Use the food web to answer the question. snakes frogs birds rabbits insects grass which two organisms in the food web compete with each other for resources? a.
What is a unitary system of government quizlet?
4x−5 for x=10 This is on my homework and I need to get this does quick. May you guys please help me out
Why are French, Italian, Portuguese, Spanish, and Romanian sometimes referred to as “Romance languages”? A. They are languages that speak of heroism and love.
The population of bald eagles is decreasing 4% each year. in 2015, there were 2800 bald eagles. what will the approximate population of bald eagles be in the ye
What does the government of the ussr believe it is necessary to state to the government of the us? that a ussr aircraft violated neutral airspace by flying 2,00