GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

Why do you think that economics is often said to be the science that studies choices?
Identify this group of words. Until tomorrow. fragment sentence
tourism is distributed through
Penyelesaian dari sistem persamaan linier dua variabel 5x-y=-8 dan ×+3y=8 adalah
one cold day, you bundle up in a sweater and a heavy coat. After a while, the weight of wearing your winter gear fades_____ sensors in your skin adapt to the he
Selling and shipping raw materials or products to other nations is known as what?
flight of a bald eagle is about 50 km a scientist measured an eagle flying 80 km how is this possible
What causes economic problems? a. Unemployment b. Recession c. Inflation d. All of the above
Franklin considers moral perfection to be a(n) a. illusion promoted by ministers and religion b. annoying claim made by hypocrites c. state attainable throug
Warning signs of suicide are much different than those of depression. TRUE or FALSE