HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

what is a common toxin produced by human body cells when they respirate without oxygen (anaerobically) as in an emergency A) they produce their own oxygen B) a
A force Fof 40000 lbf is applied to rod AC the negative Y-direction. The rod is 1000 inches tall. A Force P of 25 lbf is applied in the negative Z- direction at
Two sides of an obtuse triangle measure 12 inches and 14 inches. The longest side measures 14 inches. What is the greatest possible whole-number length of the u
What are the characteristics of a stated main idea in an informational text?
A mouse was placed into a bell jar. After ten minutes the air in the jar was tested. Which shows the correct results? (Options in the Picture)
all of them as single rational number​
please can someone help my assignment​
given the equation ax + b = 9x + 21 which set of values for a and b would result in an equation with infinity many solutions a = 3,b = 7 a = 9, b = 9 a = 9,
PLEASE ANSWER ASAP! It would be EXTREMELY appreciated if you could answer both. These are free responses, so try to make your answer somewhat original. Thanks i
HURRY I NEED HELP QUICKLY -7 2/3 + (-5 1/2) + 8 3/4