mshipmon06
mshipmon06 mshipmon06
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

the science teacher bought 20 mousetraps for $59.99. what was the unit cost for each mousetrap

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2018
The answer is 2.95

Hope this helps! :)
Answer Link
edawson623
edawson623 edawson623
  • 04-01-2018
just divide it each number by each other and you’ll get the answer
Answer Link

Otras preguntas

How did the spread of the plague affect different ethnic groups? in ap world history.
what factors do you predict might influence the likelihood of mutations occurring in viruses?
an adaptation of the epithelial cells of the proximal convoluted tubule for reabsorption is
How to calculate angular velocity.
Find the value of x and thank for answer
Easy way to do decimal multiplication.
Do You KNOW HOW? Describe the type of association between x and y for each set of data. Please help☹️
How to turn robot voice like real human voice.
2. from "Andrus's Good Luck" Which of the following is not an obstacle Andrus must overcome? a. The Serpent King will eat him if he’s discovered b. He is born
HELPPP LAST ATTEMPT!!