grnetraine
grnetraine grnetraine
  • 03-12-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for g grams of venison if each gram costs $4.58

Respuesta :

christiannewsop0emcv christiannewsop0emcv
  • 03-12-2017
Expression would be 4.58xg=c
Answer Link

Otras preguntas

Many of Central Asia’s problems are due to its reliance on one crop—corn. True False
Which is the best source of information on healthcare careers?
Enter several persons of both houses, who join the fray; then enter Citizens, with clubs and partisans. Citizens: Clubs, bills, and partisans! strike! beat them
Dr. Gregorian studies individuals' unconscious motivations. Dr. Gregorian's theoretical perspective is best described as humanistic psychodynamic behavioral
george Washington was a famous Anti-Federalist. Please select the best answer from the choices provided T F
The question "What does the writer say?" is answered through _____. A interpretation B analysis C evaluation
Which of the following is true? A. Newspaper writing serves as a strong model for academic writing. B. Editing is another word for proofreading. C. Figurative l
Tara concludes that whenever she wears a red dress she receives a call from her parents. she decides to wear a blue dress tonight to avoid a phone call from hom
what are the numbers 21-31 in spanish?
56.25% of what number is 168.75