danteisawesome danteisawesome
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

a 10-Ib bag of cherries for $33.49 how much for per Ib

a 10Ib bag of cherries for 3349 how much for per Ib class=

Respuesta :

DivineSolar
DivineSolar DivineSolar
  • 01-12-2017
Divide 33.49 over 10 to get 3.35.

Therefore our answer is $3.35 per pound.

Hope this helps!
Answer Link
someh438 someh438
  • 01-12-2017
Approximately $3.35 per pound ;
$33.49/10
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELPPP WILL GIVE BRAINLIEST!!!!! Let f(x) = 36x^5 − 44x^4 − 28x^3 and g(x) = 4x^2. Find f(x)/g(x) . A. 9x^2 − 11x − 7 B. 9x^2 + 11x + 7 C. 9x^3 − 1
If you are not sure if a drug that has been prescribed for you is safe to combine with alcohol, you should?
What is 10+10 Please help meeee​
Write a fictional story on life in desert region
Write as many equivalent expressions to 3/4(4x-8)+1/4(4x-8)
Why did people believe Osiris was great for them?
I’m not to sure on how to find CEB can someone explain how to find it and what the answer would be,please
hich would be most helpful when comparing PelIt would be most helpful to consider PenelopeIt would be most helpful to consider OdysseusIt would be most helpful
Plssssssssssssssssssss Answer this is Major?This activity will help you meet these educational goals:You will create a quadratic function to model the area of a
Miguel walks around his house in a dress, but no one sees him. True or false, Miguel is considered deviant.