nicole270 nicole270
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

If three pounds of bananas cost $4.50, find the cost of 10 pounds of bananas

If three pounds of bananas cost 450 find the cost of 10 pounds of bananas class=

Respuesta :

juliamartin21 juliamartin21
  • 01-12-2017
Each pound costs $1.50 so 10 times $1.50= $15
Answer Link

Otras preguntas

What is meant by "lowering the activation energy" ? A. Less energy is required to start the reaction B. Less energy is released by the reaction C. Less energy i
True or False- The thermosphere contains no water vapor.
SOMEONE PLEASE HELP ME I'M STUCK
For this assignment, you'll be creating a document or project. After the Boston Tea act, you learned the colonists reacted by throwing large amounts of tea into
Unlike other plants, trees are plants living for several years thus they are A. Annual B.shade C.perennial D. Fence
Use these phrases to make sentences of your own. keep a record​
Use the drop-down menus to identify the modifiers and the words being modified. Everyone recognized Tara's yellow coat . Patrick heard his mother speak loudl
What is the Open System Foundation?
Dylan invested $4200 into a continuously compounded account with an interest rate of 2.4%. How much will she have in the account after 11 years
Is a language better than a dialect?