reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

HELP PLEASE (CIRCLES) (40 points)the line 3y - x = 5 is the tangent to a circle at the point A(1,2). (1) Find the equation of the line passing through A and the
An amoeba has 1.00 x 1016 protons and a net charge of 0.300 pC. Assuming there are 1.88 x 106 fewer electrons than protons, If you paired them up, what fraction
f(x)=2^x by a factor of five
A 5.0 kg block of ice is at rest at the top of a smooth inclined plane. The block is released and slides 2.0 m down the plane. Assuming there is no friction bet
A person you recently met in one of your classes tells you that she was adopted shortly after her birth. This is an example of
The accumulation of glucose 6-phosphate inside a bacterial cell via phosphorylation of glucose is an example of:
_______________ target ultimate consumers while _______________ target members of the marketing channel.
which disease is called long sightedness?​
do i know you?................
United States foreign policy toward Europe during most of 1800s was isolationist. multilateral. interventionist.