juanitahhuerta juanitahhuerta
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

13 Oz package of pistachios cost $5.99 what is the unit rate

Respuesta :

ANAIRA980 ANAIRA980
  • 02-11-2017
13oz/5.99=x/1
cross multiply
13oz / 5.99= about 2 ounce package for $1

Answer Link

Otras preguntas

name 2 sound devices and what type they are from the song Where Is The Love by the Black Eyed Peas.
distribute (x+1)(x-2)
Consider the following system of equations. y = 2x - 2 y - 2x = 5 What can you conclude about the system of equations? The system of equations is inconsistent.
Given the inequalities y > 5x-8 and y >3x+4, find the point that satisfies one inequalities but not them all
factoring 12m^2n^2-8mn+1=
all fractions between 0 and 1/4
how do I solve x+2y=8
what city is located 60 north 25 east
. What are three factors that could contribute to a source not being credible?
What do you mean by corrosion? How can you prevent it?