mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

does a human body use neon???
How much money, in dollars, does one mole of nickels represent?
What is the domain of the relation {(2, 8), (0, 8), (–1, 5), (–1, 3), (–2, 3)}?
a woman lifts a 300 newton child a distance of 1.5 meters in 0.75 seconds. What is her power output in lifting the child?
how do i find the angles on a kite?
who fought against each other in the crusades?
Susan ........ (Run) to school because she was late.
How did the mountains in Greece contribute to the rise of city-states?
round 7,782 to the nearest hundred
PLEASE HELP I GIVE THANKS