makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

When 1 3 k + 1 4 k = 1 , what is the value of k ? 1 7 1 seventh 12 7 12 sevenths 7 2 7 halves 6 6 12
"The house crackled and roared like a giant's funeral pyre.” What kind of figurative language is this? Btw is the night gardener story
Diagonal relationship is present between the lighter elements of periods 1) Second, third 2) Second, fourth 3) Third, fourth 4) third, fifth
19. Find x: € (17x-7)* G 19 HELP W ALL 3 !!
hewp meee pleaseeeeee ill mark brainliest if its right!!! What comparison can the reader infer from the author’s reference to Mark Twain? The author is comparin
What is the slope of the line that is parallel to the line joining the points (7, -5) and (-5, 7)?
does anyone know this ? 
pls help asap ill give brainliest
Which scatterplot shows a linear association?
Classify the angle. I need this urgently please! Thank you!