batrisyiaaliahovodyx batrisyiaaliahovodyx
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

3 sweater cost as much as 2 pair shoes.if the total price of it 390,how much is 22 sweaters?

Respuesta :

bmc190529
bmc190529 bmc190529
  • 03-09-2017
If 3 sweaters = 390 $
Then 3 / 390 = 130$ per sweater
130$ * 22 = 2860$
Answer Link

Otras preguntas

What is found in all muscles? * O Fine Movements cartilage Gross Muscle Muscle Tissue
16 of the 28 dogs at the shelter are purebred. What percent of the dogs are purebred? Round to a whole number
If 3 balloons cost $2.00, how much do 9 balloons cost?
3.- Doña Queta cosechó zanahorias de su huerto, al contar las zanahorias se dio cuenta de que había cosechado el 230% de zanahorias con respecto del bimestre an
3 pencils cost $0.45. What is the cost per pencil?
To give something human characteristics is to ___ it A.) personify B.) address C.) condemn
Lower bound of 58.4 and upper bound of 58.4
why urea increases during urine formation?​
help ASAP! I'll mark brainliest if correct! tysm
In 1995 a vote was held in Quebec on the issue of independence for Quebec. The results showed that