jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Which is true of the Mexican Revolution? a) It was won by Native Americans and poor farmers. b) It was won by foreigners. c) It was won by conservatives. d)
Gasoline is a mixture composed primarily of hydrocarbons such as isooctane, which is also known as 2,2,4-trimethylpentane. Gasoline is assigned a number called
The figure shown is to be translated 5 units to the left and 2 units down. Which statement is true for the translated figure? A. It is smaller than the orig
PLease help!!!:):) The light in this diagram is producing light. Which best describes the process of energy conversion to accomplish this? A. The magnetic ener
In which pair do the particles have approximately the same mass? (1) proton and electron (2) proton and neutron (3) neutron and electron (4) neutron and beta pa
What led to the humanist movement?
Which is smaller 3 1/2 or 3 7/8
Where is the center of the earth.
how can conversion of measurements help me solve real world problems
what role did scholars play in the beginning of the italian renaissance