joli2020
joli2020
03-08-2017
Mathematics
contestada
Please explain your answer
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz
Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560
michaelray560
03-08-2017
The answer is C
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 68+ )
Otras preguntas
6 The Clause Exercise 24. Clauses. (1) In the first blank, write n. if the italicized clause is used as a noun, adj. if used as an adjective, or adv. if used as
please help. my bf is the smart one and hes asleep.
Describe the roll of ATP in the muscle cell
Find the standard deviation, σ, for the binomial distribution with n = 38 and p = 0.4. Group of answer choices σ = 3.02 σ = 7.14 σ = 0.61 σ = 6.29
Find the slope (rate of change) of the line. A. 5 B. -5 C. 1/5 D. -1/5
HG is tangent to circle O at point W. WU is the circle's diameter. Find m/GWU. Answer Attempt 1 out of 2 m/GWU H W Submit Answer
How was the development of the steam engine in response to a fuel shortage?
1. What was Commodore Perry's initial mission?
What happens to pH when PCO2 increases above 45 mm Hg?-pH will fall from 7.4 to 7.35.-pH will stay the same.-pH will rise above 7.4.-pH will fall below 7.35.
Student test scores are kept on file for: OA. 20 years. OB.6 months. OC. 1 year. OD. 5 years.