leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

Please help me please
What happens if the the school age child is not allowed the opportunity to show initiative?
HELP ASAP. Check all statement/s that describe the graph of f(x) = x⁵ - 6. * a. It has the same shape as the graph of f(x) = x⁵ translated 6 unit to the left. b
Select the slope-intercept form of an equation for a line with y-intercept –5 and slope 2. A. x = 2x + 5 B. y = 2x – 5 C. y = 5x – 2 D. y = –5x + 2
A theme is most commonly revealed through a text’s treatment of what essential story element?
answer please againnnnnnnnnnnnnnnn please
The Americans were __ to be apart of the British
Describe the particles of a substance when they are in the state of a solid...
What is the product of -3, 3, and 4​
Proszę o pilną pomoc.