karinamt
karinamt karinamt
  • 01-07-2017
  • Mathematics
contestada

Carlos bought 29 pounds of rice for $12 How many pounds of rice did he get per dollar?

Respuesta :

playerawesome1
playerawesome1 playerawesome1
  • 01-07-2017
29 / 12 = x / 1
29 / 12
x = 2.42 about
Answer Link

Otras preguntas

Which shows 5.45 written as a mixed number?
What is the biggest cause of extinction today? a. pollution b. exotic species c. global warming d. habitat loss
How many combinations of 3 students can a teacher choose from 32 students?   A. 96
What's the value of pi?
A ball is thrown into the air with an upward velocity of 44 ft/s. Its height h in feet after t seconds is given by the function [tex]h=-16t ^{2} +44t+9[/tex]. W
Write good insulators around the home
past perfect tense: the storm STOP by early afternoon.
how might the history of california have been different if the gold rush had not happened
What is the main difference between the right side and left side of the heart?
What is a sound wave?