barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

Divide 9x^2-21x-20 by x-1
algebra 2 unit 2 question. connexus.
PLEASE HELP Is this A, B, or C?
Rome reached its largest size under the reign of which ruler
After oral adinistration, most absorption of the drug molecules takes place in the:
Ashton-james and colleagues (2009) had how many true independent variables in their study?
Veronica recently accepted a job with a reputed bank as an internal auditor. she found that her job was quite different from her previous internships. her new c
A soccer team has made $575.75 from selling popcorn at concession stand during a tournament . The popcorn cost the team $65.00 what is the amount of money earn
One of the provisions of the missouri compromise is that __________ was abolished in the district of columbia.
A paper cup is dropped and its landing position is recorded. The cup can land on the side, on the open end, or on the closed end. The results of 20 trials are s