Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

An adult male lion eats about 108 pounds of meat per week.About how much meat does an adult male lion eat in one day?
X2+2y÷2w+3z X=5 w=2 y=8 z=3
How did the goals of George Clemenceau and Woodrow Wilson differ
Lucy has a choice between two different streaming companies for watching movies. Company A's cost can be represented with the equation y=2x where y is the total
You are a farmer and want to spend under $35,000 on farm equipment. You need a hay bailer that costs $6,250 and several plowing disks cost $2,500 each. Write a
The ocean is maintaining a constant salinity because:
The greatest cause of nonadherence to treatment is
The cost of three pounds of grapes is 6.57.what is the constant or proportionality that relates the cost in dollars ,y, to the number of pounds of grapes A.6.
Question 6 (4 points) Question 6 Unsaved Choose the answer that best completes the sentence. Hay una __________ en la cocina. (4 points) Question 6 options:
Read this example. Wendy was assigned to write a literary analysis of the article "Old Enough,” by Dolores Salamon. In the article, the author argues that the v