fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

G6PD deficiency is an inherited condition in which the body doesn't have enough of the enzyme glucose-6-phosphate dehydrogenase, or G6PD, which helps red blood
What is a political machine?
Why was Jefferson’s election in 1800 considered a “republican revolution”? He taught the public to respect its leaders. He was a Democratic Republican. He rever
What is the square root of 52?
the graph that shows the volume of a sound at different frequencies is called a
Do you think African Americans would have been eager to fight for the United States during the Spanish American War? Why or why not?
THe Length of A Rectangle is 3 times the width. The Perimeter is 44cm. What are the dimensions of the Rectangle ? I Need Help. i'Ve Been Trying For Hours, And
Impeachment hearings of the president can only start in the Senate. True False
Which organization provides assistance to mothers and children living in poverty? WHO UNICEF World Bank Security Council
is PATRICIA BATH STILL ALIVE IN 2015