Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

Alex is playing a trivia game. On his first turn he lost 100 points. I need a second turn he lost 75 points. On his third turn he lost 85 points. Write a sum o
which option correctly describes the function of the different regions in the alimentary canal? A. Mouth - Ingestion Stomach - Digestion Small intestine - D
The scientific method is cyclic/linear
The variability in marine salinity between habitats dose not impact the fish living there
which of the following statements is true of the economics choices that consumers make
what problem was the three-fifths compromise designed to solve
Write one number that is a factor of 13
Two objects move toward each other because of gravitational attraction. As the objects get closer and closer, the force between them _____. A. remains constan
why is cobalt placed before nickel on the periodic table of elements even though it has a higher average atomic mass than nickel
A business structure that operates on a pyramid scheme making money from recruiting more and more distributors is known as