marroquinkenny8k marroquinkenny8k
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

One heifer costs $500, and each flock of chicks costs $20. If your class buys one heifer, how many flicks of chicks can your class buy?

Respuesta :

jmorales117
jmorales117 jmorales117
  • 03-03-2017
Is there a budget the class has?
Answer Link

Otras preguntas

Measure of each side of an equilateral triangle is 12cm. It's area is given by A) 9 root3 B)18 root3 C)27 root3 D) 36 root 3 Please help fast
Determine the equation of a line that has an x-intercept of −2 and a y-intercept of −5.
What are significant figures​
Where did imperialism happen
How do I solve this to create an equation in standard form?? plz help me explain this step by step. Thank you
Archie is working on an assignment for class that involves writing a five paragraph essay to investigate an idea and express his position on something, though h
0.75(8+e)=2-1.25e Solve for e
A 6-pound bag of chocolate candies costs $14.04. What is the unit price?
How did 1930’s reflect art and music
Find ratio of 378 to 945