demaria demaria
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?

Respuesta :

jamesbeargr
jamesbeargr jamesbeargr
  • 02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15. 
$1.15 dollars per burger. 
Answer Link
JoshEast
JoshEast JoshEast
  • 02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60

then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex]  =  1.15
Answer Link

Otras preguntas

$1080 in the ratio of 1:3:5
Explain how comparing 645 and 738 is different from comparing 645 and 649
All of the following weapons used in World War I had not been used in war before EXCEPT: a) the maxim gun b) hand grenades c) poisonous gas d) tanks
DNA copying can be done by bacteria or by using
predict the miles traveled in 5 hours at a rate of 189 in 3 hours
What happens when chlorine atom gains an electron in its outer energy shell?
Suppose an airplane climbs 15 feet for every 40 feet it moves forward. What is the slope of this airplane's ascent?
Shelby has ten $5 bills and thirteen $10 bills how much money does Shelby have in all
is powdered drink and water a mixture or a solution
How did feudalism help Germany?