itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

Find the area of this trapezoid Dimensions are in meters​
The galactic city model was developed in response to the growth of suburbs and the need for a more complex model than the sector and concentric zone models. Whi
Why does the final electron energy not depend on the focusing cylinder voltage?
Help me I need a five - paragraph essay about an opinion on Your principal wants to invite a special guest to speak to all the students about the value of hard
A thundercloud has an electric charge of 48.8 C near the top of the cloud and –41.7 C near the bottom of the cloud. The magnitude of the electric force between
The monarch butterfly population has declined due to a scarcity of:.
A herbicide is a spice made of different herbs O a person who does not eat meat a pest that attacks herbs and other plants a weed killer
Brody drives 180 km in two hours. How fast is he travelling? should be in km/hour)
Good evening! Can someone please answer this, ill give you brainliest and your earning 50 points. Would be very appreciated.
What is the mean for the following set of data, to the nearest whole number?5, 9, 15, 18, 2213171415