KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

biến tần là gì trong công nghiệp
Why is Newton's law of gravitation called universal law?​
Explain the significance of Rizal's Law to the present time?​
Hello can you help me work this out ty
what does america smell like
What is the next term in the sequence? 2, -4, 8, -16, ...
which is an example of an algebraic expression A.4(3+8) B.18^2 C. 3-a D. 12•4
60° 8 30° х Determine the value of x.
Find the first six terms of the sequence. a1=- 6, an= 4 • an-1
What is the mean of this data set? A. 84 B. 85 C. 83 D. 88