soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

During what phase of meiosis do sister chromatids separate ?
The use of rhyme not only creates a sense of rhythm, but also serves to
Do you capitalize grandparents
Sara goes on a slingshot ride in an amusement park. she is strapped into a spherical ball that has a radius of centimeters. what is the volume of air in the sph
Find x if y=-2 4x-6/y=15a. 9/2b.5c.3d.-6/23
On are recent 160 mile road trip ciara's car used 7 3/4 gallons of gas. how many gallons should she expect to use on a 250 mile road trip
During World War I, the second phase in battles across enemy lines and no-man’s-land was 1.heavy bombardment 2.sniper fire 3.aerial bombing 4.infantry attack
What is the answer to this question?
In “The Colomber” by Dino Buzzati, the colomber pursues Stefano for most of Stefano’s life. Which type of conflict does the colomber’s pursuit illustrate?
Do you capitalize grandparents