ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

rewrite the expression without using a negative exponent 6m^-2
I would like to know if 200 cm is greater or less than 3 m
How do I solve this equation? If 3t-7=5t then 6t=a 21b-7c-21d-42
Why can't we change the subscripts in balancing chemical equations?
rewrite the expression without using a negative exponent 6m^-2
Which text exemplifies the anti-Victorianism prevalent in the early twentieth century? a) Eminent Victorians b) Jungle Books c) Philistine Victorians d) The
In scienceclass the teacher measured 800 milligramns of an chemical.How manyn grams is it.
How many corners are in a rectangle and how many flat faces
A basketball has been left out in the cold. The next day you find that it has become soft. What do you do to get it back to shape and why?a) Leave it alone to w
Why didn't the first stars to form have solar systems with Earth like planets and satellites?