mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

71 is 10 less than my number
hunter pushed his motorcycle for three miles before he finally quit, exhausted from the effort. Identify the participial phrase in the sentence. A) pushed his m
the morning temperature in Fargo, north Dakota is -28 degrees F. in the afternoon the temperature is 19 degrees F and at night the temperature is 2 degrees F. w
In a survey of 300 voters, 68 said that they voted for Candidate A. How many voters can Candidate A expect to receive if the population of the town is 10,00
What is the answer to 2x+2y=36 when x-y=6
Chromium, calcium, and potassium are near each other on the periodic table and have some common characteristics but differ in chemical reactivity. Which lists t
the flight lasted for 12 seconds at an average speed of 10 feet per second. the ratio of the airplanes wingspan to the distance flown was 1:3 what was the wings
100/360 what is the angle in degrees
What does smooth ER lack that rough ER has?
How did early humans survive their harsh environments?