sandycandy522500
sandycandy522500 sandycandy522500
  • 02-06-2022
  • Mathematics
contestada

Dylan bought seven candy bars for $10.50. How much did he pay for each candy bar?

Respuesta :

haneefahdundee haneefahdundee
  • 02-06-2022

Answer: 1.5 or 1 1/2

Step-by-step explanation:

Answer Link
c00ldude360
c00ldude360 c00ldude360
  • 02-06-2022

He payed $1.50 for each candy bar

Answer Link

Otras preguntas

Who gives ponyboy a gun
pros and cons of min wage essay
Relationships between organisms are abiotic factors in ecosystems. True or False
A bag contains 6 red markers, 5 blue markers, and 4 green markers. A marker is randomly selected, its color is recorded, and it is returned to the bag. This is
Round three thousand six hundred and seventy-two to the nearest hundred.
intermolecular forces in a gas
Grapes cost $2.39 per pound and bananas cost $0.59 per pound. You have $15 to spend on g pounds of grapes and b pounds of bananas. Make an input-output table, g
what should be done to remove fruestrations?​
Jackie has determined some possible careers that would suit her include being a photographer, a graphic artist, a web designer, or a visual merchandiser. What i
A school librarian ordered new books for the library. Of the new books ordered 1/3 are science 2/5 are biography and the rest of the books are fiction. What fra