tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

8) If you apply a force of 50N to an object, but the object doesn't move, how much WORK has been accomplished? Explain.
Explain why the amino group of p-aminobenzoic acid does not participate in the reaction
The sum of the kinetic energies and potential energies of all of the molecules in a substance is called the ___ energy of the substance.
Pls help again 100 Points
Using p and q as variables, write formulas for calculating the probability of an offspring from a population having each of the following genotypes
What is the correct definition of the word famine? a. severe scarcity of food within a region b. narrow body of water that has land on two sides c. long heavy f
What are the two forms of satire, and how do they differ?
The half-life of sr-85, which may be used in bone scans, is 64. 8 days. How many milligrams of a 7 mg sample will be left after 127 days? round to the hundredth
Here are all the answers for the The Poetry of Physics Quiz 1.) A 2.) C 3.) C 4.) A 5.) D 6.) B 7.) C 8.) B 9.) A 10.) D your welcome and have a nice day :)
5x + 2 =3x - 14 Simplify and solve the following hey