lulBree250
lulBree250 lulBree250
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy cost $0.45, how much would 9 pieces of candy cost?

Respuesta :

daniella4979 daniella4979
  • 01-02-2017
Nine pieces of candy would cost 0.90 cents 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-02-2017
The answer is $4.05 just simply multiple 9×0.45=$4.05
Answer Link

Otras preguntas

Which statement describes the revision, if any is needed, that corrects the sentence? "You have the answers in the back of the book," he said, "so you should c
Solve for x? I don't think any angle is a 90 degree angle. I didn't draw it exactly right.
There is no country that has complete control over the atmosphere. True False
Add. Write your answer in simplest form. 2 2/9+ 1 4/9=_____
The form that Susan Harjo takes to support her claims that the United States government has openly permitted, and even encouraged, the mistreatment and misuse o
Compare using <, >, or =. 5 3/4___6 1/4
Which personal pronoun refers to the antecedent and correctly completes the sentence? Rick and Andy ate __________ helpings of fish in about two bites! A. thei
Which of the radioactive emissions has the highest energy
Choose all the numbers that are multiples of 4. 6 10 12 20 24 30 36
While reading a magazine, you ask a friend the meaning of the word suffragette. Although she says that she's never used this word in speaking or writing, she kn