ksanabrea
ksanabrea
02-05-2022
Mathematics
contestada
PLS HELPP Find the value of x.
7
10
6
3
Respuesta :
wbver24
wbver24
03-05-2022
Answer:
10
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
A bottle of fruit juice is 800 milliliters. How many liters of fruit juice are in 120 bottles?
why did farmers follow railroads into the texas frontier
A grain storage bin has the following dimensions, 11 feet high, 28 feet long and 12 feet wide. The volume of 1 bushel is 2200 cubic inches or 1.273 cubic fee
All real number zeros of the polynomial 2x^4 + 4x^2 + 6x^9 - x + 3x^9 - 5x^9 + 2x^8
Read the following idioms and figurative definitions. Match the definitions to its corresponding idiom. Remember, you are looking for what these idioms really m
por que os vulcões e os terremotos são mais freqüentes em certas regiões do planeta
How to make a mixed fraction
What are 5 pros and cons of living in sparta and athens in greece?
1) Elizabeth works part-time to help pay for college. She has worked for the last 14 days without a day off for a total of 48 hours. Depending on her schedu