marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

The first English settler to grow tobacco successfully in Virginia was
HELPPPPPPPP PLEse I will love u forever
H2O(s) is classified as
Anyone know this page ? 15 points
What factors may cause a psychologist to act unethically
what is the authors purpose in common sense
PLEASE HELP ASAP!!! PLEASE HELP ASAP!!! PLEASE HELP ASAP!!! PLEASE HELP ASAP!!! PLEASE HELP ASAP!!! PLEASE HELP ASAP!!! PLEASE HELP ASAP!!! PLEASE HELP ASAP!!!
Hurry... HELP! What is the purpose of Government?
Which of the following is a renewable resource? A. Wind B. Minerals C. Fossil Fuels D. Land
why did small states in particular prefer the New Jersey Plan? A.) it gave congress veto power over state law B.) it maintained a loose confederation C.) it rep