josuegironcid josuegironcid
  • 04-03-2022
  • English
contestada

Arenasa bought 5 large box lunches for $47.25. Which equation can be used to find the cost, L, of a large box lunch? *

Respuesta :

m4llri
m4llri m4llri
  • 04-03-2022
L = total cost / # of large pizza boxes
Answer Link

Otras preguntas

y=x+4 2x+3y=17 SOLVE USING SUBSITUTION Show work
In 2004, Guatemala elected President Fox as their new leader. Please select the best answer from the choices provided T F
Stranahan Company allocates overhead based on machine hours. Estimated overhead costs for the year total $217,000 and the company estimates that it will use 31,
I NEED HELP OMG PLSSSS
Mrs.Hameay is making outfits for the school dance team. She can make 1/4 of an outfit per day. How many days should it take Mrs. Hamway to make 18 outt
Please help!! Giving brainliest and extra points!! (Click on photo)
Which nation-britain or france-appeared to pose a more serious threat to the united states?why?
Convert the radian measure to degree measure. Use the value of pi found on a calculator, and round answers to two decimal places. -pi/3
Determine the solution to the system of equations graphed below and explain your reasoning in complete sentences.
In one particular suburb, there are 5 families that own a boxer. If there are a total of 25 families that own a dog in general, then what percentage of dog owne