lv30755
lv30755
04-02-2022
Mathematics
contestada
help 6th grade mathhhhhhhhhhhhhhh
Respuesta :
hfxyost
hfxyost
04-02-2022
(1)14-2=12
(2)13 x 2 = 26
(3) 3 x 12 = 48 + 3 = 51
hope this helps
Answer Link
kniyahmoore17
kniyahmoore17
06-02-2022
1. 14-2= 12 (14 decreased by 2 is 12 which is more than 10) 14-2>10
2.j•13 < 32 ( 13•2 =26)
3. 3n+ 3 > 34 ( 3(11) + 3 = 33+3=36 )
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
Ah, love, let us be trueTo one another! for the world, which seemsTo lie before us like a land of dreams,So various, so beautiful, so new,Hath really neither jo
ANSWER IT CORRECTLY AND ILL GIVE BRAINLIST I think that’s what it’s called
What is the value of x? Enter your answer in the box
3 tons of bark cost $15,540.00. What is the price per pound ?
Much of the increased agricultural productivity in the Second Agricultural Revolution was due to mechanization, crop rotation, selective breeding, and enclosur
What is inverse notation?
4x-6>22 explain or prove if 5 or 8 is a solution to the inequality
the length of each side of a square is 3 in. more than the length of each side of a similar square. The sum of the areas of the squares is 425in^2. Find the len
Which point on the number line represents the volume of a sphere with a radius of 3 units? Use 3.14 for π.
6–23 an automobile engine consumes fuel at a rate of 22 l/h and delivers 55 kw of power to the wheels. if the fuel has a heating value of 44,000 kj/kg and a den