nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!!! Which number is a solution of the inequality x less-than negative 4? Use the number line to help answer the question. A number line going from ne
Hi Friends! Please help me out with this question given below: Why is erosion considered a slow process?
A technician needs to manage a Linux-based system from the GUI remotely. Which of the technician should the technician deploy
A computational biologist develops a computationally intensive program for DNA sequence alignment. When they use distributed computing techniques to run the pro
collisions may take place between​
Consider two houses that are identical, except that the walls are built using bricks in one house, and wood in the other. The walls of the brick house are twice
Domain and function Function or not a function
Pls help on 1 and 2. I have no idea what I'm supposed to do.
Select only one of the apostles of Jesus and relate yourself with him​
what is the approximate value of x in the diagram below?