maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

Which states border Louisiana? Tell me all that apply. A. Texas B. Mississippi C. Alabama D. Arkansas E. Oklahoma
find the average of the first six composite numbers
Billie and toni are driving from chicago to phoenix. the first day they drove 420 miles. they want to drive at 65 miles per hour for the rest for the rest of th
Need help with this problem
x^2/9+2y/7 help me solve
What was the chief reason For Adolf hitlers anti semitism
Identify the mode of communication for the activity. Talk with a friend about your day in school
gerri earns a 9% commission. find gerri’s commission on total sales of $810
Consider two competing motorcycle manufacturers, harley-davidson and honda. if harley-davidson raises the price that it charges for its motorcycles, we can expe
Please I need help on this thank you