iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

Based on the law of conservation of energy, which statement is correct?
Determine whether the lines are parallel or perpendicular. Explain your answer. 2y = 16+ 4x 6y - 30 = 12x
why computer is a reliable machine?​
SOMEONE HELP??????!!!!!!!
What is the relationship between same-side interior angles?
PLEASE HELP!! URGANT!!
X/3 - X/6 = 2 What is the value of x how do I do it?
what is the weight of a person who has a mass of 76 kg?​
Can some help me calculate the value of x?
Legumes are plants that produce _____.