jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Ratio equal to the ratio given 12:7
What is '7b-2b+3-1' ? Need working and it's equations!!
in what situation does friction make an object change its shape
Give 3 examples to show work being done.
Which one of the following is smallest in size ?N3-               O2-               F-                Na
The ratio of Sam age to Hanks is 5 to 3. If the sum of their ages is 24, how old is Hank?
Before the Civil War, the cotton plantations of the ___ South depended on British textile companies for their markets.A.antebellumB.anteriorC.avant-garde
Find the sum of 2/9+1/9?
If (3+y)/y=7, then y= Please help :)
What's the answer to this problem?