faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

stephen rode his bike 23.4865 miles On monday and 38.243 miles on Tuesday. How many miles did he ride in allplzzz help me ​
In at least one paragraph (4-5 sentences minimum). evaluate the presidency of Andrew Jackson. Do you believe he is deserving of the title the "common man" presi
In the Alice High School band the number of trumpet players is four times the number of French one players there are 35 trumpet in French one players in the ban
What did the King do to pay for the protection he was providing in the colonies? *
Explorers and traders helped cartographers make accurate maps by sharing A. accurate landmarks B. slaves and Natives C. new spices D. Christianity
5 + 42 – 3(7) + 32 what would the answer be
what was the main conclusion drawn from the stanford prison experiment?
b) Name two types of teclanic Plate boundaries​
I need help! Sorry to bother
Toothpicks are used to make a grid 10 toothpicks wide and 8 toothpicks long. How many toothpicks are used in total?