aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

What country claims Miguel Hidalgo as a revolutionary hero?
The rapid westward migration caused by the discovery of gold in California led directly to
If trade restrictions among nations were eliminated, economists predict Answer competition would increase, resulting in lower prices and increased choices for c
What happened to the Federalists after the War of 1812? A) They became popular with western farmers. B) They played a stronger role in American politics. C)
Span of control refers to: A. An orderly line of authority that exists within the ranks of the incident management organization. B. The act of directing, orderi
CAN SOMEONE PLEASE CREATE A FOOD WEB WITH ---- three plants, and six animals in your web. There should be at least three levels (producer, primary consumer, and
"World history is the story of human choices that link the to the and influence the
What's the answer to 4/16+9/16
A group of organs that work together to perform a closely related function is called a(n) a. organ system. b. organism. c. tissue. d. cell
7. Find the volume of the above cylinder. Use 3.14 for pi. 1356.48 cu. cm 432 sq. cm 452.16 cu. cm 226.08 cu. cm