EastQuestions EastQuestions
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Mr. Seidel filled up his 14 gallon gas tank for 29.26. What was the price per gallon?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2017
It would be $2.09 if you are dividing
Answer Link
CarlyS
CarlyS CarlyS
  • 05-01-2017
$29.26 divided by 14= $2.09
Answer Link

Otras preguntas

A non renewable resource that occurs on the earth in limited amounts and may take millions of years to replace
i'm horrible with spanish, can i get some help with this worksheet?
How is central Europe different today from the way it was in the middle of the 17th century?
8 teams play 8 games, each time with a different team
I need help with this question immediately plz help me! I need help with 1b, 2a, 2b plz
x/12 = 101 (What is X?)
Given that ABC DEF, what is the measure of F?
As an impulse travels down an axon, ______________. a chemical signal is released a charge reversal occurs electrons are transported the signal stops
What is 3/5 × 4/9 as a fraction. Plz help :(
How does an Immune response start after a macrophage attacks a pathogen