pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

You are sitting around the fire at a lodge in Dillingham, Alaska, discussing a fishing expedition you are planning with your colleagues at Great Alaska Adventur
Employees at a company are given £1,200 to spend on items for the office. They decide to buy a coffee machine and as many bean bags as possible. Bean bags cost
tu a quienes no obedeces? ​
What is the measure of m?
3. If A and B are two matrices of size 4 x 4 such that Det(A) = -3 and Det(B) = 3/2, then Det((2.A)^-2(4B^3)^T) is:
Simplify fractions 7/21
7. About how many straight- line miles separate Brasília from São Paulo?​
Please help I'll mark you as brainiest
 Read lines 24 - 26 . What is revealed?
"Yesterday was the best day of my life," expressed Mary