jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

What is the purpose of their gathering? Who is in charge
Can someone please help me
Find the area of the triangle to the nearest tenth
A boat travels 300 meters north from dock in an ocean. Because of the current, the boat is also carried 50 meters west as shown. What is the distance from the b
Water in the atmosphers is in its gas form and is called water vapor. Where does most of the water vapor in the atmosphere evaporate from?
Which is the product of 15 and 5/12 ?
What is the name of the number that occurs most often in a data set?
Due in 5 mins please help me!
what does he mean and should I agree with him .. why or why not . i need help asap
write one paragraph about one of Paul klee's paintings. 30pts plus brainliest​