catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

How did the Western Zhou influence and effect Chinese society and history?
(3/4)^-1 (4/3)-2 exponent solving
What is Sancho wearing that looks odd? O tennis shoes O a fur coat O lipstick
What does Miep talk to Anne’s father about? A) The lack of food B) anti-semitism C) the war D) the concentration camps
C)Determination leads to success.dSome people are inferior by birth.e)A good person is never helpful and kind.Hard work and patience help us to get success.We c
Ninja gym membership costs $33 per month after an initial membership fee. You paid a total of $338 after 5 months. Write an equation that gives you the total co
Which structures are listed in order from the least to the most complex? O tissue, cell, organism, organ O cell, tissue, organ, organism O cell, organ, tissue,
What is true about cellulose?
What was the effect of the U.S. Supreme Court’s Citizens United ruling?
write an expression for the operation below. s subtract 8.​